بذر بلک بری چروکی (بسته 10 عددی)

فروش بذر بلک بری چروکی (بسته 10 عددی)
  • 10 عددی
موجود
13,000 تومان

ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن به سراسر کشور در کمترین زمان و بالاترین کیفیت و تازگی
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تنها در استان های دارای نمایندگی رسمی میوه باران
ضمانت عدم تطابق
ضمانت عدم تطابق
ضمانت تطابق تمامی محصولات با تصاویر
 ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت در صورت مغایرت محصول ۲ ساعت پس از تحویل (درصورت استفاده یا برش محصولات از بازگشت محصول معذوریم)

یکی از ارقام مقاوم به گرما بلکبری رقم چروکی cherokee  می باشد که میوه های درشت و شیرین و تجاری تولید می کند. زمان رسیدن این میوه لذیذ اواخر خرداد تا اواخر تیرماه می باشد.
[14/08, 05:54] ناظری نهال: بلک بری یک میوه بسیار خوشمزه از جنس تمشک و از خانواده Rosaceae  می‌باشد. بلک بری یک گیاه دو ساله با ساقه های راست است و دارای برگ های سبز تیره ای می‌باشد و خوشه گل های سفید و صورتی تولید می‌کند که در نهایت به میوه تبدیل می‌شوند. بلک بری میوه ای بسیار با ارزش هم از نظر اقتصادی و هم از نظر خواص است و نباید با تمشک سیاه اشتباه گرفته شود.  بلک بری گیاهی بوته ای و سردسیر است که گاهی تا ۲۰ درجه زیر صفر رو هم تحمل میکند البته سرمای زودگذر و ناپایدار،ولی برای میوه دهی حداقل به یک ماه سرمای زیر ۶-۷ درجه نیاز دارد. بذر بلک بری چروکی مقاومت خوبی نسبت به گرما داشته و در مناطق معتدله که زمستان کوتاهی دارند نیز می توان کشت کرد. اما در مناطقی که اصلا زمستان ندارند مانند مناطق جنوبی ایران قابل کشت نیست.

 بلک بری باردهی بسیار بالایی دارد، میوه های نارس به رنگ سبز و قرمز هستند و بعد از رسیدن، سیاه رنگ، آبدار و براق می‌شوند. بلک بری یک منبع غنی از ویتامین A، B1، B2، B3، B6، فولات، ویتامین C، ویتامین E و ویتامین K می‌باشد. همچنین دارای مقادیر بسیار زیادی  کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم و روی است و هیچ گونه کلسترول مضری ندارد. در طول تاریخ از میوه و برگ و ریشه این گیاه استفاده های درمانی زیادی شده است، یونانی ها از بلک بری برای درمان نقرس استفاده می‌کردند و به اندازه ای در درمان این بیماری تاثیر داشت که به میوه نقرس معروف شده بود.

کاشت بذر بلک بری چروکی:

خاک مناسب برای کشت بذر بلک بری چروکی کوکوپیت ۲۰درصد+پیت ماس۴۰درصد+شن دونه ریز ماشی۴۰درصد+مقدار خیلی کمی ورمی کمپوست می باشد.  خاکها رو مخلوط  کرده و در گلدان و یا ظرف کشت ریخته و کاملا آبیاری کنید. بذر بلک بری چروکی  را روی سطح خاک ریخته و با مقداری خیلی کم پیت ماس پوشانده و با نایلون روی ظرف کشت می پوشانیم. گلدانها را  به مدت یک ماه در محلی نورگیر و به دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید.  در صورت نیاز نایلون را برداشته و آبیاری میکنیم.  ۱۵ الی ۲۵ روز بعد جوانه زنی آغاز می شود.

هیچ نظری ارسال نشده

نوشتن نقد و نظر

بذر بلک بری چروکی (بسته 10 عددی)

بذر بلک بری چروکی (بسته 10 عددی)

فروش بذر بلک بری چروکی (بسته 10 عددی)

نوشتن نقد و نظر