بذر گوس بری (بسته 5 عددی)

فروش بذر گوس بری (بسته 5 عددی)
  • 5 عددی
موجود
13,000 تومان

ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن به سراسر کشور در کمترین زمان و بالاترین کیفیت و تازگی
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تنها در استان های دارای نمایندگی رسمی میوه باران
ضمانت عدم تطابق
ضمانت عدم تطابق
ضمانت تطابق تمامی محصولات با تصاویر
 ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت در صورت مغایرت محصول ۲ ساعت پس از تحویل (درصورت استفاده یا برش محصولات از بازگشت محصول معذوریم)

میوه سردسیری

یکی از گونه های انگورفرنگی

مناسب آب و هوای معتدل و مرطوب (نه شرجی)

کشت در انواع خاک (بهترین خاک حاصلخیز و با زهکش مناسب)
[14/08, 07:10] ناظری نهال: گوس بری یا گوزبری بنفش (Purple Gooseberry) گیاهی است که تا ۱٫۵ متر ارتفاع و عرض رشد می‌کند، شاخه‌های آن دارای خارهای ضخیمی هستند که به صورت تکی یا دو سه تایی در انتهای شاخه‌های کوچک یا محل رویش برگ‌ها جای می‌گیرند. گل‌های گوزبری به شکل زنگوله بوده و به صورت تکی یا جفتی رشد می‌کنند. در کنار این گل‌ها مجموعه‌هایی ۳ الی ۵ تایی از برگ‌های منحنی مشاهده می‌شود. میوه‌ گوزبری مانند توت بوده و طعم خوبی دارند؛ معمولاً روی پوست میوه کرک مشاهده می‌شود. این گیاه قابلیت کشت در گلدان را نیز دارد. گوس بری گیاهی چند ساله بوده و به آفتاب زیاد نیاز دارد از نظر دمایی نیز دمای معتدل و خنک را ترجیح می دهد. کشت بذر گوزبری بنفش و قلمه راه های تکثیر این میوه با ارزش می باشد.

تکثیر میوه گوس بری:

 در شهریور ماه قلمه های خشبی و نیمه خشبی از گیاه تهیه کرد و در هورمون ریشه زایی قرار داد سپس در خزانه در محیطی مرطوب، روشن و به دور از نور مستقیم خورشید کشت نمود. در نظر داشته باشید که بستر کشت نباید خشک شود.

کشت بذر گوزبری یا میوه گوس بری

بذر گوزبری بنفش نیاز سرمایی دارد پس باید بذر گوس بری را به مدت ۱٫۵ تا ۲٫۵ ماه در دمای ۵ درجه (داخل یخچال ) نگهداری شود و سپس اقدام به کاشت کرد. روش تامین نیاز سرمایی بدین صورت است که بذر ها را به مدت ۱۲ ساعت تا ۲۴ ساعت در آب خیس نموده سپس آنها را بین دستمال کاغذی یا پارچه ای تمیز مرطوب قرار داده، دستمال را داخل پلاستیک فریزر قرار داده و درب آن را میبندیم. پلاستیک فریزر را در مکانی از یخچال که امکان یخ زدگی وجود ندارد ( دمای حدوداً ۰ تا ۵ درجه سانتی گراد) به مدت ۱٫۵ یا حداکثر ۲٫۵ ماه قرار میدهیم.

بعد از گذشت این مدت بذر گوزبری را از یخچال خارج کرده و گلدانی تمیز را با خاک مناسب و تمیز (ترکیبی از کوکوپیت و پیت ماس +پرلیت ) قرار داده و بر روی آن حداکثر ۱ سانتی متر از خاک استریل که تهیه کرده ایم میریزیم.

تا قبل از جوانه زنی باید سطح گلدان را با مشما شفاف ببندیم و دو سوراخ کوچک بر روی آن ایجاد کنیم تا رطوبت به صد درصد نرسد و امکان رشد قارچ و… نباشد. گلدان را در محیطی نسبتاً پرنور یا نور متوسط و به دور از نور خورشید قرار می دهیم.

هیچ نظری ارسال نشده

نوشتن نقد و نظر

بذر گوس بری (بسته 5 عددی)

بذر گوس بری (بسته 5 عددی)

فروش بذر گوس بری (بسته 5 عددی)

نوشتن نقد و نظر