نهال جک فروت

فروش نهال جک فروت | تحمل سرما تا یک درجه. قابل پرورش در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری
  • عدد
  • 5 سانتی متر
  • بزرگ
  • تایلندی
موجود
60,000 تومان
تخفیف 20,000 تومان
40,000 تومان

ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن به سراسر کشور در کمترین زمان و بالاترین کیفیت و تازگی
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تنها در استان های دارای نمایندگی رسمی میوه باران
ضمانت عدم تطابق
ضمانت عدم تطابق
ضمانت تطابق تمامی محصولات با تصاویر
 ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت در صورت مغایرت محصول ۲ ساعت پس از تحویل (درصورت استفاده یا برش محصولات از بازگشت محصول معذوریم)

تحمل سرما تا یک درجه. قابل پرورش در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری

جک فروت:

جک فروت با نام انگلیسی Jackfruit و نام علمی yArtocarpus heterophllus از خانواده Moraceae ،درختی است همیشه سبز بومی هند که در جنوب و جنوب شرقی آسیا و شرق آفریقا به طور گستره یافت میشود. برگهای آن چرمی است که سبب میشود با توجه به بومی بودن خود در مناطق گرمسیر، تعرق از سطح برگ کاهش یابد. رنگ برگها در ابتدای تشکیل، سبز روشن است اما وقتی پیر میشوند تیره رنگ میگردند. گلهای آن دوجنسه است که شکوفا شدن گلها از اواسط زمستان شروع شده و تا آخر زمستان ادامه دارد. میوه آن بزرگترین میوه جهان است که پوست آن زرد مایل به سبز روشن و دندانه دار است. درخت جک فروت بعد از سه سال به باردهی میرسد. داخل میوه دانه های بزرگ وجود دارد که اطراف آن خمیری به رنگ زرد طلایی وجود دارد که چسبنده است و موقع کاشت حتما باید این لایه حذف گردد.

تکثیر:

میتوان این گیاه را از طریق قلمه ساقه کشت داد اما روشی دشوار است پس ترجیح داده میشود از طریق بذر تکثیر شود. برای این منظور زمانی که میوه ها کاملا رسیدند، آنها را برداشت کرده و دانه ها را از داخل آن خارج میکنیم. دانه ها باید پس از برداشت با آب گرم شسته شوند تا بقایای میوه و لایه طلایی اطراف آن حذف شود. بلافاصله بعد از آن بذر را باید در گلخانه کشت کرد و پس از آن که به اندازه کافی ذرشد نمود، به زمین اصلی انتقال داد.

نیازهای محیطی:

از نظر آبیاری باید گفت که نیاز آبی بالایی دارد و نمیتواند خشکی را تحمل کند پس باید آبیاری منظم به خصوص در زمان تشکیل میوه صورت گیرد  البته در فصل زمستان به آبیاری کمتری نیاز دارد. مناطق گرم با آفتاب کامل و خاکی با زهکش مناسب، بهترین محل برای کشت این درخت است.

سایر مشخصات محصول

نژاد : تایلندی
هیچ نظری ارسال نشده

نوشتن نقد و نظر

نهال جک فروت

نهال جک فروت

فروش نهال جک فروت | تحمل سرما تا یک درجه. قابل پرورش در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری

نوشتن نقد و نظر