نهال لیچی

فروش نهال لیچی | تحمل سرما تا صفر درجه. قابل کشت در جنوب ایران
  • عدد
  • 10 سانتی متر
  • استرلیایی
موجود
95,000 تومان
تخفیف 15,000 تومان
80,000 تومان

ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن به سراسر کشور در کمترین زمان و بالاترین کیفیت و تازگی
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تنها در استان های دارای نمایندگی رسمی میوه باران
ضمانت عدم تطابق
ضمانت عدم تطابق
ضمانت تطابق تمامی محصولات با تصاویر
 ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت در صورت مغایرت محصول ۲ ساعت پس از تحویل (درصورت استفاده یا برش محصولات از بازگشت محصول معذوریم)

تحمل سرما تا صفر درجه. قابل کشت در جنوب ایران

شرایط نگهداری از نهال لیچی :

لیچی از درختان مثمر می باشد، که میوه کوچک قرمز رنگی شبیه به توت‌فرنگی دارد. در درون میوه این گیاه هسته وجود دارد. از میوه این گیاه نوشیدنی خوشمزه و دلچسب به وجود می‌آورند. پوست ضخیمی دارد. قسمت گوشتی میوه این گیاه اریل نام دارد که آبدار و به رنگ سفید هست. میوه این گیاه خواص درمانی و صنعتی دارد. برگهای پهن و بیضی مانند دارد. گلهای کوچکی دارد.
از گیاهان مناطق نیمه گرمسیری است. رشد کندی دارد و معمولاً شش سال پس از کاشت بذر میوه می‌دهد. برای رشد به آبیاری کم و درعین‌حال مرطوبی نیاز دارد. خاکهای با ph کمی اسیدی را ترجیح می‌دهد. برای رشد به آفتاب کامل و نیمه سایه نیاز دارد. گلدهی این گیاه زمانی افزایش پیدا می‌کند که درخت لیچی در زمستان تحت تأثیر یک دوره کوتاه خشکی یا هوای خنک قراتر گرفته باشد.
توجه داشته باشید که میوه لیچی جاذب پرندگان، حشرات و خفاش‌ها است، به همین دلیل کشاورزان مجبور هستند از این درخت مراقبت کنند.

 

طریقه کاشت نهال لیچی :

کاشت نهال بسیار آسان است. کاشت نهال لیچی با توجه به گونه‌های مختلف متفاوت است که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود در ادامه نیز همراه ما باشید.

 

نهال ریشه لخت :

در این نوع نهال ابتدای گودالی ایجاد کنید، سپس کمی خاک درون آن بریزید و نهال را در درون آن قرار دهید و اطراف آن را با خاک نرم و مناسب پر کنید سپس گیاه را آبیاری کنید.

 

نهال گلدانی :

در نهال گلدانی نیز ابتدا گودالی ایجاد نمایید سپس گلدان را شکسته و نهال را با خاک گلدان مستقیماً در گودال قرار دهید و اطراف آن را پر کنید. سپس گیاه را آبیاری کنید.

 

نهال گونی پیچ یا نایلون پیچ :

در این نوع نهال نیز ابتدای در محل مورد نظر گودالی ایجاد کنید و سپس نهال را با نایلون و گونی در درون آن بگذارید همچنین می‌توانید پس از گذاشتن گلدان در درون گودال نایلون یا گونی را بردارید.

 

بهترین زمان کاشت نهال :

توجه داشته باشید که اگر نهال در زمان مناسب خود کاشته نشود ممکن است نتیجه عکس بدهد. بهترین زمان برای کاشت نهال زمانی است که گیاه در خواب به سر می رود به همین منظور در مناطق گرم، معتدل و نیمه سردسیر کاشت نهال در فصل پاییز انجام می‌شود توجه داشته باشید که کاشت نهال در فصل پاییز به گونه‌ای باشد که با شروع فصل یخبندان ریشه نهال با محیط انس گرفته باشد. در مناطق سردسیر کاشت نهال پس از یخبندان و از بین رفتن سرما و باد هست.
حال آنکه کاشت نهال‌های گلدانی را می‌توانید در هر زمانی با وجود شرایطی خاص انجام دهید.

سایر مشخصات محصول

نژاد : استرلیایی
هیچ نظری ارسال نشده

نوشتن نقد و نظر

نهال لیچی

نهال لیچی

فروش نهال لیچی | تحمل سرما تا صفر درجه. قابل کشت در جنوب ایران

نوشتن نقد و نظر