نهال ماکادمیا (فندق استرلیایی)

فروش نهال ماکادمیا (فندق استرلیایی) | ارزش تجاری فوق العاده زیاد. تحمل سرما تا منفی 2 درجه. باردهی فوق العاده در ایران.
  • عدد
  • 10 سانتی متر
  • 20 سانتی متر
  • بالغ
  • بالغ بلند
  • استرلیایی
موجود
85,000 تومان
تخفیف 20,000 تومان
65,000 تومان

ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن به سراسر کشور در کمترین زمان و بالاترین کیفیت و تازگی
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تنها در استان های دارای نمایندگی رسمی میوه باران
ضمانت عدم تطابق
ضمانت عدم تطابق
ضمانت تطابق تمامی محصولات با تصاویر
 ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت در صورت مغایرت محصول ۲ ساعت پس از تحویل (درصورت استفاده یا برش محصولات از بازگشت محصول معذوریم)

ارزش تجاری فوق العاده زیاد. تحمل سرما تا منفی 2 درجه. باردهی فوق العاده در ایران.

ماکدمیا از درختانی محسوب می‌شود که میوه آن جزء مرغوبترین و گران‌ترین خشکبار جهان می‌باشد. این درخت بومی مناطقی از استرالیا می‌باشد. میوه این گیاه گرد و کروی مانند می‌باشد که خواص بسیاری دارد. به آبیاری کمی نیاز دارد.

این نهال به صورت ریشه پر و 11 ماهه است.

 

شرایط نگهداری از نهال ماکادمیا

ماکادمیا درختی بومی مناطقی از استرالیا می‌باشد. میوه این درخت گرد و کروی مانند و به رنگ سبز می‌باشد. جزء مرغوب‌ترین و گران‌ترین میوه‌های جهان به شمار می رود. ارزش تجاری بالایی دارد. این درخت در جنگل‌های بارانی که زمین آن مرطوب می‌باشد و از رطوبت خاصی برخوردار است به خصوص نهرها رشد می‌کند.

نهال ماکادمیا برای رشد به آفتاب کامل و نیمه سایه نیاز دارد، در برابر خشکی مقاوم است و همین عامل اقتصادی باعث کم شدن هزینه‌ها می‌شود چرا که نیاز آبی کمی دارد(در مناطقی که بارندگی وجود دارد به صورت دیم کشت می‌شود). توجه داشته باشید که این درخت تحمل سرما را ندارد. در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد بهتری دارد.  گلدهی این گیاه فصل بهار و تابستان می‌باشد. در گستره وسیعی از خاکهای رشد می‌کند، فقط خاک مد نظر اعم از سبک و سنگین باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد. در برابر آفات و بیماری‌ها مقاوم است.

برداشت میوه این درخت نیز آسان است طوری که پس از رسیدن میوه شروع به ریزش و افتادن از شاخه گیاه می‌کند و برداشت آن صورت دستی انجام می‌شود.

 

طریقه کاشت نهال ماکادمیا

کاشت نهال بسیار آسان است. کاشت نهال با توجه به گونه‌های مختلف متفاوت است که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود در ادامه نیز همراه ما باشید.

 

نهال ریشه لخت

در این نوع نهال ابتدای گودالی ایجاد کنید، سپس کمی خاک درون آن بریزید و  نهال را در درون آن قرار دهید و اطراف آن را با خاک نرم و مناسب پر کنید سپس گیاه را آبیاری کنید.

 

نهال گلدانی

در نهال گلدانی نیز ابتدا گودالی ایجاد نمایید سپس گلدان را شکسته و نهال را با خاک گلدان مستقیماً در گودال قرار دهید و اطراف آن را پر کنید. سپس گیاه را آبیاری کنید.

 

نهال گونی پیچ یا نایلون پیچ

در این نوع نهال نیز ابتدای در محل مورد نظر گودالی ایجاد کنید و سپس نهال را با نایلون و گونی در درون آن بگذارید همچنین می توانید پس از گذاشتن گلدان در درون گودال نایلون یا گونی را بردارید.

 

بهترین زمان کاشت نهال:

توجه داشته باشید که اگر نهال در زمان مناسب خود کاشته نشود ممکن است نتیجه عکس بدهد. بهترین زمان برای کاشت نهال زمانی است که گیاه در خواب به سر می رود به همین منظور در مناطق گرم، معتدل و نیمه سردسیر کاشت نهال در فصل پاییز انجام می‌شود توجه داشته باشید که کاشت نهال در فصل پاییز به گونه‌ای باشد که با شروع فصل یخبندان ریشه نهال با محیط انس گرفته باشد. در مناطق سردسیر کاشت نهال پس از یخبندان و از بین رفتن سرما و باد می‌باشد.

حال آنکه کاشت نهال‌های گلدانی را می توانید در هر زمانی با وجود شرایطی خاص انجام دهید.

سایر مشخصات محصول

نژاد : استرلیایی
هیچ نظری ارسال نشده

نوشتن نقد و نظر

نهال ماکادمیا (فندق استرلیایی)

نهال ماکادمیا (فندق استرلیایی)

فروش نهال ماکادمیا (فندق استرلیایی) | ارزش تجاری فوق العاده زیاد. تحمل سرما تا منفی 2 درجه. باردهی فوق العاده در ایران.

نوشتن نقد و نظر