نهال کاستارداپل سبز

فروش نهال کاستارداپل سبز | مدت زمان باردهی از دوسال و نیم به بعد. این واریته هیبرید بوده و از بهترین واریته های موجود در دنیاست. تحمل سرما تا صفر و گرما تا 44 درجه.
  • عدد
  • 10 سانتی متر به بالا
  • سبز
  • آفریقایی
موجود
105,000 تومان

ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن به سراسر کشور در کمترین زمان و بالاترین کیفیت و تازگی
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تنها در استان های دارای نمایندگی رسمی میوه باران
ضمانت عدم تطابق
ضمانت عدم تطابق
ضمانت تطابق تمامی محصولات با تصاویر
 ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت در صورت مغایرت محصول ۲ ساعت پس از تحویل (درصورت استفاده یا برش محصولات از بازگشت محصول معذوریم)

مدت زمان باردهی از دوسال و نیم به بعد. این واریته هیبرید بوده و از بهترین واریته های موجود در دنیاست. تحمل سرما تا صفر و گرما تا 44 درجه.

سیب کاستارد یا شوگر اپل یک میوه بسیار خوشمزه و مفید است که ظاهر جالبی هم دارد، این گیاه بومی مناطق گرمسیری آمریکا می‌باشد. درخت شوگر اپل بازده بالایی دارد و میوه های زیادی تولید می‌کند. شوگر اپل قلبی شکل، مخروطی یا تخم مرغی شکل است و قطر آن 5 تا 12 سانتی متر است و وزن هر میوه 113 تا 682 گرم می‌باشد. قسمت بیرونی میوه ناهموار است و این پوست ناصاف گوشت خامه ای را پوشانده است. پوست میوه به راحتی از آن جدا می‌شود و درون میوه چندین دانه قهوه ای رنگ، کوچک و براق وجود دارد. شوگر اپل سرشار از ویتامین A و C، فیبر و منیزم است و چربی بسیار کمی دارد و بسیار خوش طعم می‌باشد. با این حال، این میوه عجیب و غریب و مفید خیلی شناخته شده نیست و خیلی کم در میوه فروشی ها و سوپرمارکت ها وجود دارد، بنابراین کسانی که می‌خواهند شوگر اپل داشته باشند بهتر است آن را خودشان پرورش دهند. کاشت شوگر اپل از بذر بسیار آسان است و فقط شامل چند مرحله می‌باشد. درخت شوگر اپل می‌تواند به ارتفاع 4/5 تا 6 متر رشد کند.

آماده کردن بذر شوگر اپل برای جوانه زنی

بذرهای شوگر اپل را در یک ظرف قرار دهید و روی آن ها آب بریزید. اجازه دهید بذرها به مدت چهار روز در آب باشند. از یک قاشق برای جمع آوری دانه هایی که در کاسه هستند استفاده کنید و بعد آن ها را بر روی یک پارچه تمیز یا یک دستمال کاغذی قرار دهید تا در معرض هوا خشک شوند.

آماده کردن گلدان

از یک گلدان کوچک برای کاشت بذر شوگر اپل استفاده کنید. گلدان باید دارای دو سوراخ زهکشی در دو طرف کف گلدان باشد. گلدان را با یک خاک با زهکشی خوب پر کنید. خاک های لومی شنی برای کاشت بذر شوگر اپل مناسب هستند. یک سوراخ 2/5 سانتی متری در مرکز خاک گلدان حفر کنید و بذر سیب کاستارد را در آن قرار دهید و بعد سوراخ را با خاک بپوشانید. به هر کدام از بذرها آب بدهید تا آب اضافی از پایین گلدان بیرون بیاید.

برای این که بذرهای شوگر اپل شروع خوبی داشته باشند و به خوبی رشد کنند، پرورش دهنده باید چند نکته را در ذهن داشته باشد. بذر سیب کاستارد محیط گرم و مرطوب را دوست دارد که شبیه زیستگاه طبیعی خودش باشد. به این ترتیب آب، نور، دما برای رشد بذرها مهم هستند و باید این عوامل را در نظر داشت.

دما و روشنایی مورد نیاز

بذر شوگر اپل در دمای 17 تا 25 درجه سانتی گراد با سرعت بیشتری جوانه می‌زند و تا زمانی که به طور کامل جوانه نزده است نباید در نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. بذرهایی که در چنین شرایطی باشند معمولا در طی 21 روز نهال تولید می‌کنند. با این حال، جوانه زدن بذر شوگر اپل در دمای پایین ممکن است تا دو ماه طول بکشد.

آبیاری

خاکی که شوگر اپل در آن کاشته می‌شود در همه زمان ها باید مرطوب نگه داشته شود. اگر خاک سطحی خشک شده باشد باید به آن آب داده شود. بهترین کار این است که گلدان به صورت روزانه بررسی شود و اطمینان حاصل شود که نهال به اندازه کافی آبیاری می‌شود. همچنین دما هم باید به طور مرتب چک شود تا گیاه رشد مطلوبی داشته باشد.

انتقال نهال سیب کاستارد یا شوگر اپل

زمانی که اندازه نهال ها 8 سانتی متر شد آن ها را به گلدان بزرگ تر که از خاک گلدان پر شده است منتقل کنید. گلدان را در یک منطقه روشن با نور مستقیم خورشید قرار دهید تا زمانی که سیستم ریشه برای انتقال به زمین به اندازه کافی قوی شود و یا زمانی که خطر سرمازدگی به طور کامل رفع شده باشد.

دمای مناسب برای رشد درخت سیب کاستارد 23 تا 34 درجه سانتی گراد است، بهترین دما در زمان گلدهی برای شوگر اپل 25 تا 28 درجه سانتی گراد است. PH مناسب برای درخت شوگر اپل 4 تا 7 می‌باشد. نهال ها باید در یک مکان با نور مستقیم خورشید کاشته شوند. خاکی که شوگر اپل در آن کاشته می‌شود باید زهکشی خوبی داشته باشد، خاک های لومی شنی برای کاشت درخت شوگر اپل مناسب هستند. در صورت امکان در خاک هایی که قبلا در آن ها گوجه ‌فرنگی، سیب زمینی، بادمجان، زنجبیل و فلفل دلمه کاشته شده است، درخت شوگر اپل را نکارید.

نهال های شوگر اپل را در فاصله 6 تا 7/5 متر از هم بکارید و فاصله بین ردیف ها را 8 متر در نظر بگیرید.

مراقبت از درخت شوگر اپل

تا زمانی که درخت شروع به میوه دهی کند هر سه ماه یک بار از کودهای متعادل استفاده کنید و زمانی که درخت بالغ شد سالانه به آن کودهای نیتروژنی بدهید. گیاه شوگر اپل معمولا در زمستان خفته است و به آبیاری منظمی نیاز ندارند. زمانی که گیاه به طور فعال در حال رشد است (قبل از گل دهی) به ماهی دوبار آبیاری نیاز دارد. در زمان گلدهی و میوه دهی باید خاک را مرطوب نگه داشت ولی باید از خیس کردن خاک اجتناب نمود. بهتر است از یک تایمر آب یا سیستم آب قطره ای برای تامین میزان آب مورد نیاز درخت شوگر اپل استفاده کنید. آبیاری بیش از حد می‌تواند به پوسیدگی ریشه منجر شد. در صورتی که اگر آبیاری به میزان کم انجام شود باعث سوختن برگ ها در نور خورشید و از بین رفتن برگ ها و میوه ها شود. شرایط خشکی و باد در طول گلدهی ممکن است باعث کاهش میوه دهی شود.

درخت شوگر اپل نمی‌تواند خاک های خیس و شور را تحمل کند. علائم تنش شوری شامل نکروزیس (مرگ) حاشیه و نوک برگ ها، افتادن و قهوه ای شدن برگ ها، سرخشکیدگی ساقه و مرگ درخت می‌باشد.

درختان شوگر اپل به سرما حساس هستند. کسانی که در آب و هوای سرد این درخت را پرورش می‌دهند بهتر است زمانی که هوا سرد شد تنه درخت را با فوم های اسفنجی بپوشانند و یک سرپناه موقت برای حفاظت از شاخه ها درست کنند.

سایر مشخصات محصول

نژاد : آفریقایی
رنگ : سبز
هیچ نظری ارسال نشده

نوشتن نقد و نظر

نهال کاستارداپل سبز

نهال کاستارداپل سبز

فروش نهال کاستارداپل سبز | مدت زمان باردهی از دوسال و نیم به بعد. این واریته هیبرید بوده و از بهترین واریته های موجود در دنیاست. تحمل سرما تا صفر و گرما تا 44 درجه.

نوشتن نقد و نظر