نهال گوجی بری

فروش نهال گوجی بری | بهترین و پربارترین واریتست. قابل پرورش در سراسر ایران. تحمل دمایی منفی 20 الی مثبت 50 درجه. در هر خاکی قابل رشد است.
  • عدد
  • تک سایز
  • NQ1
  • بالغ
موجود
95,000 تومان
تخفیف 25,000 تومان
70,000 تومان

ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن به سراسر کشور در کمترین زمان و بالاترین کیفیت و تازگی
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تنها در استان های دارای نمایندگی رسمی میوه باران
ضمانت عدم تطابق
ضمانت عدم تطابق
ضمانت تطابق تمامی محصولات با تصاویر
 ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت در صورت مغایرت محصول ۲ ساعت پس از تحویل (درصورت استفاده یا برش محصولات از بازگشت محصول معذوریم)

بهترین و پربارترین واریتست. قابل پرورش در سراسر ایران. تحمل دمایی منفی 20 الی مثبت 50 درجه. در هر خاکی قابل رشد است.

گوجی بری گیاهی بوته ایست که نامش را از میوه های قرمز رنگ خود گرفته است ، خواستگاه این گیاه قاره آسیا بخصوص چین و تبت است. در کتاب طب سنتی Tractate for Herbs and Their Properties ذکر شده که گوجی بری خواص بازیابی آب از دست رفته بدن ، آرام بخشی و جوان سازی پوست را دارد. در کتاب دیگری با نام Herbs and Food Healing خواصی همچون مفید بودن برای ریکاوری عضلات و تاندون ها و همچنین افزایش قدرت ایمنی بدن جهت محفاظت در برای انواع بیماری ها برای آن ذکر شده است.

این گیاه یکی از اعضای خانواده تاج ریزی و هم خانواده با گوجه فرنگی و فلفل محسوب می شود. ارتفاع بوته های گوجی بری تا 150 سانتیمتر می رسد ، گل های آن بنفش و قیفی شکل هستند. میوه گوجی بری در ابتدا رنگی متمایل به نارنجی داشته و با رسیدن آنها به رنگ شناخته شده خود یعنی قرمز تغییر رنگ می دهند این میوه ها طعمی بسیار شیرین و خوشمزه دارند.

نیازهای فیزیولوژیک نهال گوجی بری

نهال گوجی بری را با 120 سانتیمتر فاصله از یکدیگر باید کاشت. میوه گوجی بری با بیشتر ماندن روی بوته خوش طعمتر و شیرین تر می شود. گوجی بری از سال سوم به بعد شروع به میوه دهی می کند.

نیاز آبی گوجی بری با توجه به منطقه فرق می کند به خصوص در سال های اول برای به غلبه بر خشکسالی های تابستان و عملکرد مطلوب آبیاری منظم امری ضروریست. ایده آل ترین سیستم برای آبیاری گوجی بری آبیاری قطره ای است. در مناطقی که بارندگی کافی است، به تدریج می توان آبیاری را کاهش داد و پس از 3-4 سال به آبیاری درختچه ها خاتمه داد.

خاک : خاک ایده آل برای گوجی بری خاک رس است. خاک رس ماسه ای نیز مناسب است. کود دهی خاک باید با توجه به آزمایش خاک انجام گیرد.

نیاز نوری : این گیاه نیاز به نور مستقیم آفتاب دارد. سایه مناسب نیست

زمان برداشت از ماه ژوئن آغاز شده و تا ماه اکتبر حدود 5 ماه طول می کشد. در یک شاخه ممکن است هم گل ، هم میوه نارس و هم میوه رسیده باشد برای بازار پستندی بهتر است میوه چینی با دستکش و با ظرافت انجام شود.

نهال های گوجی بری پلنت بازار در برابر انواع بیماری ها و آفات مقاوم بوده بنابراین در طی فرآیند رشد نیازی به استفاده از کود ها و سموم شیمیای پر هزینه نخواهید داشت. فقط بکارید و میوه بچینید. درخچه گوجی بری را هم در مناطق خشک و هم مرطوب می توان کاشت این گیاه تحمل سرما تا 23- درجه سانتیگراد را دارا بوده و از نظر نیاز نوری در زمره گیاهان آفتاب دوست و نیم سایه قرار می گیرد اما در نور مستقیم آفتاب محصول پربارتری خواهید داشت. از هر بوته گوجی بری تا 800 هزار تومان سود می توان برداشت کرد. 

پس از خرید نهال گوجی بری نکات خاصی را هنگام انتقال آن به فضای باز یا داخل گلخانه باید رعایت نمایید که پلنت بازار برخلاف سایر فروشندگان نهال تمامی این نکات ریز را در قالب یک دفترچه راهنما همراه با نهال ها برای شما ارسال خواهد کرد تا بدون دغدغه پرورش گوجی بری های خود را آغاز نمایید.

صرفه اقتصادی کاشت نهال گوجی بری

گوجی بری یکی از پرسودترین گیاهان است که هم بذر و نهال آن دارای ارزش افزوده فراوانی بود و هم میوه گوجی بری و سایر فرآورده هایی که از آن تهیه می شود با قیمت های قزافی به فروش می رسند. به عنوان مثال 500 گرم میوه خشک گوجی بری 20 ال 50 هزار تومان قیمت دارد که به یک حساب سر انگشتی می توان نتیجه گرفت اگر از هر درخت گوجی بری 10 کیلو میوه برداشت شود تنها 500 هزار تومان از میوه خشک آن درآمد خواهید داشت.

سوالات متداول درباره نهال گوجی بری

قیمت نهال گوجی بری چنده ؟

قیمت هر نهال گوجی بری 40 هزار تومان است

نهال ها داخل چه گلدان و بستری هستند ؟

نهال ها داخل گدان نایلنی در بستر مناسب کشت گوجی بری هستند.

نهال عرضه شده چه انداه ای دارد ؟

نهال عرضه شده یک الی یک و نیم متر است.

نهال گوجی بری چند ماهه است ؟

نهال گوجی بری عرضه شده در پلنت بازار 12 ماهه هستند.

بعد از چند وقت نهال به بار می نشیند ؟

سال آینده میوه می دهند

فصل کاشت نهال گوجی بری کی هست ؟

اوایل بهار یا پاییز

سایر مشخصات محصول

نژاد : NQ1
نهال : بالغ
هیچ نظری ارسال نشده

نوشتن نقد و نظر

نهال گوجی بری

نهال گوجی بری

فروش نهال گوجی بری | بهترین و پربارترین واریتست. قابل پرورش در سراسر ایران. تحمل دمایی منفی 20 الی مثبت 50 درجه. در هر خاکی قابل رشد است.

نوشتن نقد و نظر