نهال پشن فروت سبز

فروش نهال پشن فروت سبز | این نژاد فوق العاده درشت بوده و تخصصی میوه باران می باشد. تحمل دمایی 44 تا منفی یک درجه. قابل کاشت در گلدان.
  • 10 سانتی متر
  • تک سایز
موجود
40,000 تومان

ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن به سراسر کشور در کمترین زمان و بالاترین کیفیت و تازگی
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تنها در استان های دارای نمایندگی رسمی میوه باران
ضمانت عدم تطابق
ضمانت عدم تطابق
ضمانت تطابق تمامی محصولات با تصاویر
 ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت در صورت مغایرت محصول ۲ ساعت پس از تحویل (درصورت استفاده یا برش محصولات از بازگشت محصول معذوریم)

این نژاد فوق العاده درشت بوده و تخصصی میوه باران می باشد. تحمل دمایی 44 تا منفی یک درجه. قابل کاشت در گلدان.

شکل گل: گلها منفرد، خوشبو و دارای پهنا 7 الی 10 سانتیمتر می باشد، گلها روی گره های حاصل از شاخه های جدید تولید می شوند، شکوفه ها درون 3 برگچه سبز زنده در آغوش گرفته می شوند. آنهاشامل 5 کاسبرگ سبزسفید ،5 گلبرگ سفید ویک کلاله چتر مانند مستقیم، نوک پره ها سفید، زمینه ارغوانی خوش رنگ هستند، آنها همچنین دارای 5 پرچم با بساکهای درشت می باشند، تخمدان و خامه سه شاخه ای آن دارای ساختار برآمدگی مرکزی می باشد.

میوه: تقریبا میوه به شکل بیضی و به رنگ زرد یا بنفش تیره در بلوغ، نرم، در قسمت داخلی آبدار و پر از دانه های متعدد است. قطر 3 الی 10 سانتیمتردارد، پوست آن چرم مانند كه نرم و مومی شكل بوده و آرایش رنگ آن از ارغوانی تیره كمرنگ با خالهای سفید ریز تا زرد روشن یا رنگ كدو حلوایی می باشد.

 زمان چیدن میوه پشن فروت:

گیاه پشن فروت یک سال یا یک سال و نیم بعد از کاشت میوه می‌دهد. هر زمان که گیاه میوه داد شما می‌توانید آن را چیده و میل نمایید. میوه پشن فروت بعد از رسیدن می افتد و در این زمان نیز قابل استفاده است. زمانی که میوه روی زمین می‌افتد صدمه ای نمی‌بیند اما شما باید بعد از افتادن میوه ها هرچه سریع تر آن ها را جمع کنید تا از بهترین کیفیت آن ها بهره مند شوید. اگر شما گونه ای از پشن فروت را کاشته اید که میوه های آن نمی‌افتند، زمانی که متوجه شدید پوست میوه ها شروع به چین و چروک خوردن کرد، آن ها را بچینید.

اندازه حد اکثر: به صورت پیچک تا ارتفاع 8 متر بالا میروند. هر سال باید انها را با داربستهای قوی هدایت و نگهداری کرد.

فصل گلدهی: در اواخر تابستان و اوایل پاییز

برگ: برگهای متناوب پشن فروت همیشه سبز هستند، وقتی که برگها به حد بلوغ رسیده وکاملا دندانه دارشدند سه قسمتی می شوند. برگهای پشن فروت 8 تا 20 سانتیمتر طول دارند، سطح روی برگ سبزپررنگ وصیقلی، پشت برگ کم رنگتر می باشد. ساقه ها جوان و پیچک دار با رنگهای قرمز یا ارغوانی هستند که بطور ویژه فرم زرد رنگ به خود می گیرند.

خاستگاه و موطن گیاه: بومی کشورهای برزیل، پاراگوئه، شمال آرژانتین می باشد ولی در کل بعد آن در کشورهای جنوب آمریکا، آمریکای مرکزی، آسیای جنوبی، ویتنام، استرالیا، کره جنوبی ، هاووایی نیز راه پیدا کرده.

توضیحات در مورد گیاه و شرایط نگهداری آن:

این میوه که به صورت تجاری در مناطق گرم و مناطق عاری از یخبندان به خاطر میوه آن کشت میشود، به طور گسترده ای درکشورهای آرژانتین، استرالیا، بولیوی، برزیل، کارائیب، کلمبیا، کاستاریکا، جمهوری دومینیکن، شرق آفریقا، اکوادور، هائیتی، هاوایی، هند، اندونزی، اسرائیل، مکزیک، نیوزیلند، پرو، پرتغال، پورتوریکو، سریلانکا، آفریقای جنوبی، ایالات متحده (کالیفرنیا و فلوریدا)، ونزوئلا و فیلیپین گسترده شده است.

ساقه های رونده نسبتا زود رشد می باشند، بنابراین اهمیت دارد قبل از این که گیاه را بكاریم یك رشته فنس های حلقوی یا داربست های قوی قبل از كاشت در زمین نصب كنیم.

زنبورهای درودگر موثر ترین گرده افشان وبهتر از زنبور عسل عمل می کند، باد به علت سنگینی و چسبندگی گرده ها موثر نمیباشد. گلها را با دست نیز می شود گرده افشانی کرد

گل میوه گل ساعتی را گل ملی پاراگوئه است.

پشن فروت است "گیاه گل ساعتی" که ترجمه انگلیسی تحت اللفظی از نام جنس لاتین، Passiflora  است از طرف مبلغان مسیحی به دلایل شباهت نام و نماد و نشانه  یادآور شکنجه (مصائب passion) مسیح قبل از مصلوب شدن می باشد:
سه کلاله منعکس سه ناخن دست و پا عیسی است.
حاله خط خطی گل ساعتی شبیه تاج از خار.
پیچک تاک به شلاق تشبیه شده است.
پنج بساک به نمایندگی از پنج زخم.
ده گلبرگ و کاسبرگ یادآور رسولان (به جز یهودا و پیتر)

 خاک مناسب:

ریشه های گیاه رونده پشن فروت در انواع خاك رشد می كنند اما مناسب ترین آن خاك سبك و شنی لومی با PH 5/7 تا 5/6 می باشد .

روشهای ازدیاد و تکثیر:

تکثیر با بذر: معمولا تكثیر گیاه پشن فروت از بذر می باشد. بذوری كه بلا فاصله پس از جدا شدن از میوه كاشته می شوند بذرها حدود 10 تا 20 روز بعد از کاشت جوانه می‌زنند. هرچه بذرها جوان تر باشند جوانه زنی زودتر انجام می‌شود. حتی گاهی اوقت جوانه زنی در عرض دو روز هم انجام شده است. اگر بذرها کهنه تر باشند ممکن است جوانه زنی تا یک ماه طول بکشد.چند راه برای سریع تر شدن جوانه زنی وجود دارد. مثلا می‌توان قبل از کاشت، بذرها را به مدت 24 ساعت در آب گرم خیساند، بعضی بذرها را قبل از کاشت در سرکه یا اسید های ضعیف قرار می‌دهند. خاک های اسیدی هم برای جوانه زنی بذر گیاه پشن فروت مناسب هستند. زمانی که بذرها تازه باشند هیچ مشکلی برای جوانه زنی پیش نخواهد آمد. دمای مناسب برای جوانه زنی گیاه پشن فروت 21 تا 29 درجه سانتی گراد می‌باشد. بذور باید در عمق 3 الی 2 سانتیمتری بستركاشته شوند و گیاهچه ها بهتر است زمانی كه 20 تا 30 سانتیمتر ارتفاع دارند نشاكاری شوند.

تکثیر با قلمه: با آبیاری مناسب و دمای معتدل میتوان قلمه ها را ریشه دار کرد.

خوابانیدن شاخه: قابل تکثیر است

 پیوند زدن: پشن فروت طلایی به عنوان یک پایه پیوند برای نوع بنفش در استرالیا مورد استفاده قرار می گیرد.

نیاز های نوری:

این گیاه نورمستقیم خورشید را می پسندد. البته در منطقه ای که نور شدید باشد، بهتر در شرایط نیمه سایه باشد.

دما و آب و هوای ایده آل:

پشن فروت زرد طالب آب وهوای گرمسیری ویا نزدیك به گرمسیری بوده كه حساسیت زیاد به سرما ویخبندان دارد.

سازگاری دما در پشن فروت ارغوانی و زرد متفاوت است. پشن فروت ارغوانی شرایط گرمسیر را دوست دارد ولی نمی تواند در گرمای شدید تابستان رشد کند همچنین این گونه می تواند سرما را نیز تحمل کند و در طول فصل زمستان ممکن است شاخه های آویزان کمی خسارت ببیند و اگر ریشه ها در قسمت انتهایی هم آسیب بزنند با گرم شدن هوا دوباره جوانه زده و رشد خود ر از سر می گیرند. ولی پشن فروت زرد، حساسیت زیادی به سرما و یخبندان دارد و شرایط گرمسیر را دوست دارد.

کاربردها:

اولین استفاده این گیاه زینتی بودن آن است.

این گیاه را همچنین می توان دراطراف آلاچیق های زیبا و  خوش منظره پرورش یابد.

میوه پشن فروت هم به صورت تازه خوری و هم به صورت آبمیوه مصرف میشود.

سایر مشخصات محصول

نهال : بالغ
رنگ : سبز
هیچ نظری ارسال نشده

نوشتن نقد و نظر

نهال پشن فروت سبز

نهال پشن فروت سبز

فروش نهال پشن فروت سبز | این نژاد فوق العاده درشت بوده و تخصصی میوه باران می باشد. تحمل دمایی 44 تا منفی یک درجه. قابل کاشت در گلدان.

نوشتن نقد و نظر