پپریمویا قاشقی ابلق

فروش پپریمویا قاشقی ابلق | پپرمیا قاشقی ابلق که برگهای آن دارای دو رنگ سبز و زرد است نوع دیگری از خانواده قاشقی است که به نور بیشتری از نوع سبز خود نیاز دارد. هر چند این گیاه به نور زیاد نیاز ندارد ولی در صورتی که نور محیط خیلی کم باشد رنگ برگها سبز می شود. قیمت مناسب، تکثیر آسان و مقاومت بالای این گیاه باعث شده است محبوبت زیادی داشته باشند.
  • عدد
موجود
65,000 تومان
تخفیف 15,000 تومان
50,000 تومان

ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن
ارسال سریع و مطمئن به سراسر کشور در کمترین زمان و بالاترین کیفیت و تازگی
پرداخت در محل
پرداخت در محل
اکنون تنها در اصفهان و ارومیه
ضمانت عدم تطابق
ضمانت عدم تطابق
ضمانت تطابق تمامی محصولات با تصاویر
 ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت
ضمانت بازگشت در صورت مغایرت محصول ۲ ساعت پس از تحویل (درصورت استفاده یا برش محصولات از بازگشت محصول معذوریم)

پپرومیا از گیاهان همیشه سبز و از خانواده ی پیپراسه (فلفلی ها) PIPERACEAE می باشد. دارای گونه های مختلف و اغلب دارای برگ گوشتی و نیمه گوشتی و جثه ای کوچک هستند. بیش از چهارصد گونه از این خانواده شناخته شده، منشأ این گیاهان، آمریکای جنوبی (برزیل) و آفریقای جنوبی و آفریقای مرکزی و به طور کلی مناطق گرمسیری است؛ حتی دیده شده که در مناطق گرمسیر روی تنه درختان می روید. گیاهی است همیشه سبز – ارتفاع گیاه در حدود ۲۵ سانتیمتر – برگها گوشتی و تخم مرغی شکل بوده و براق و ابلق با رنگهای سفید – کرمی در متن سبز رنگ و پر از فرورفتگی و برجستگیها ، به رنگ سبز تیره با رگه های سبز روشن

راسی این گیاه اگرچه رشد سریعی ندارد، ولی در هر شرایطی در آپارتمان پرورش می یابد. معمولاً آنها را در تراریوم و باغ شیشه ای یا مجموعه ی گل های یک سبد پرورش می دهند.

سایه آپارتمان ها را به خوبی تحمل می کند . هم به طور مجزا و هم در کاشت گروهی زیباست.

با توجه به شکل ظاهری و نحوه ی رشد، آنها را به سه گروه تقسیم نموده اند:

گروه اول:

بوته ای که دارای دمبرگ های قرمز هستند و بعضی نیز برگ های گوشتی و قلبی شکل دارند .

گروه دوم:

دارای ساقه های بلند و قرمز رنگ هستند و بعضی ساقه های گوشتی و برگ های گوشتی دارند و لبه ی برگ ها ارغوانی است و گاه سطح برگ با موهای بسیار ظریفی پوشیده شده است .

گروه سوم:

گروه بالا رونده که به داربست یا قیم بسته می شوند و بالا می روند، یا این که از اطراف گلدان آویزان می شوند و دارای ساقه های قرمز و برگ های ظریف نقره ای و بعضی دارای برگ های سبز آبدار هستند و بخصوص برای گلدان های آویز بسیار مناسبند.

گیاه پپرونیا یک ساقه گل دهنده با شاتون های سبز رنگ تولید می کند که ارزش زینتی ندارد. زمانی که این گیاه به گل می رود کیفیت برگ ها و زیبایی گل های آن کمتر می شود. با حذف ساقه های گل دهنده می توان گیاه را به طور مرتب به حالت رویشی و نونهالی مشاهده کرد.

شرایط نگهداری پپرومیا قاشقی:

دما:

پایین گیاه به سرمای زیاد مقاومت ندارد و حداکثر می تواند در زمستان ۱۵ درجه سانتیگراد را تحمل نماید و در فصل رشد دمای ۲۴ – ۳۰ درجه برای آن بسیار مناسب است.

نور:

مناطق پرنور یا نیمه سایه اطاق که دور از تابش مستقیم خورشید باشد، مناسب است. این گیاه در زیر اشعه ی چراغ فلورسنت پژمرده می شود.

حتما مطالعه کنید
چرا گیاهان دچار مرگ ناگهانی می شوند؟

آبیاری :

این گیاه نیاز چندانی به آب ندارد. همیشه مقدار زیادی آب در برگ های آن وجود دارد و سطح خاک گلدان بین دو آبیاری باید کاملاً خشک شود، ولی نباید آبیاری آنقدر به تعویق بیفتد که برگ ها پژمرده شوند. در زمستان به آب ولرم نیاز دارد و مقدار آبیاری باید خیلی کمتر باشد.ریشه آن سطحی است و گسترش چندانی ندارد و در هوای آلوده، زرد و خشک می شود. در صورت آب دادن زیاد اطراف یقه ساقه، موجب پوسیدگی آن می گردد.

رطوبت :

میزان رطوبت لازم حدود ۵۰ درصد است. چنانچه رطوبت و حرارت و سرما از حد خود تجاوز نماید، لکه هایی بر روی سطح برگ ظاهر می گردد و برگ را بی حس می کند و برگ می افتد.

خاک :

هر اندازه قابلیت نفوذ خاک بیشتر باشد، ریشه و ساقه از پوسیدگی محفوظ خواهد بود. برای تهیه خاک، یک قسمت پیت، یک قسمت ماسه و یک قسمت خاک باغچه استفاده کنید و کف گلدان مقداری ماسه و سنگریزه بریزید.

هر دو ماه یک مرتبه سطح خاک گلدان را خراش دهید تا هوا به داخل آن نفوذ کند و در فصل بهار گلدان را در فضای آزاد در محلی سایه قرار دهید تا حالت طبیعی خود را به دست آورد

تعویض گلدان:

زمان مناسب برای تغییر گلدان، فصل بهار است و خاک مناسب برای آن مخلوطی از خاک چوب و تورب و ماسه است. گلدان را باید در محل کاملاً روشن و دور از اشعه ی مستقیم آفتاب قرار داد. در این صورت سنبله گل سفید یا کرم رنگی تولید می کند

تکثیر :

پپرونیای ابلق یا سفید با قلمه های بذر و ساقه تکثیر می¬ شود؛ پپرونیای سبز با قلمه¬ های برگ و ساقه تکثیر می شود. پپرونیای معمولی که گیاهی است با برگ های چروکیده، کاملاً متفاوت با گیاهان دیگر این خانواده است و آن را به کمک برگ های کاملش تکثیر می کنند

دستور کلی برای تکثیر: در بهار و تابستان از قلمه ی یک ساله گیاه استفاده نمایید. قلمه را به میزان ۴- ۵ سانتیمتر در ماسه ی شسته فرو کنید و در محلی که دمای آن ۱۸ درجه باشد، در تاریکی قرار دهید. در مورد انواع گوشتی آن، برگ را روی سطح ماسه بخوابانید و روی آن ماسه شسته بریزید؛ پس از مدتی از انتهای رگبرگ ها ریشه ظاهر می گردد.

سایر مشخصات محصول

نور : متوسط
دما : 18-24 درجه سانتیگراد
آبیاری : زمستان هر 3 روز یکبار- تابستان هر روز
رطوبت : غبار پاشی در زمستان هفته ای یکبار- تابستان هفته ای دو مرتبه
خاک : خاک لیمونی
تغذیه : کودهی هر دو هفته یکبار
گلدهی : بدون گل
هیچ نظری ارسال نشده

نوشتن نقد و نظر

پپریمویا قاشقی ابلق

پپریمویا قاشقی ابلق

فروش پپریمویا قاشقی ابلق | پپرمیا قاشقی ابلق که برگهای آن دارای دو رنگ سبز و زرد است نوع دیگری از خانواده قاشقی است که به نور بیشتری از نوع سبز خود نیاز دارد. هر چند این گیاه به نور زیاد نیاز ندارد ولی در صورتی که نور محیط خیلی کم باشد رنگ برگها سبز می شود. قیمت مناسب، تکثیر آسان و مقاومت بالای این گیاه باعث شده است محبوبت زیادی داشته باشند.

نوشتن نقد و نظر